Kobiety w Centrum – Dzień Kobiet w Mirczu (ZDJĘCIA)

8 maja, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu, kobiety z gminy Mircze i nie tylko – miały swoje święto.

Reklamy

Ze względu na sytuację na Ukrainie i prowadzenie punktu recepcyjnego w Mirczu nie mogliśmy obchodzić Dnia Kobiet w marcu, więc postanowiliśmy przełożyć to piękne święto na maj. Dziś wiemy, że był to strzał w „10”. Do organizacji wydarzenia włączyło się ogólnopolskie stowarzyszenie Kobiety w Centrum, a jego członkinie odwiedziły naszą gminę w niedzielne popołudnie.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Wójt Gminy Mircze – Marty Małyszek, która przywitała gości, złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet, a także podziękowała wszystkim zaangażowanym w ostatnim czasie w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ze względu na istniejący do 7 maja Punkt Recepcyjny w Mirczu, obchody przeplatały się również ze wspomnieniami ostatnich miesięcy. Współpracującym z Gminą Mircze i Punktem Recepcyjnym kołom gospodyń wiejskich i sołectwom wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Adamem Kostrubcem wręczyli pamiątkowe serca z grawerem.

Reklamy

Podziękowania w kierunku Wójt Gminy Mircze – Marty Małyszek, za ofiarną pomoc na rzecz uchodźców oraz utworzenie punktu recepcyjnego w Mirczu skierowali Przewodniczący Rady Gminy Mircze – Adam Kostrubiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu – Adrian Działa oraz kierownik Punktu Recepcyjnego w Mirczu – Przemysław Jeczeń. Przewodniczący Rady Gminy przygotował również słodką niespodziankę dla wszystkich Pań obecnych na spotkaniu.

Życzenia z okazji Święta Kobiet skierował do Pań poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, podkreślając rolę kobiet w świecie polityki. Poseł przygotował również niespodziankę dla przybyłych na wydarzenie – zaproszenie dla 10 osób na wycieczkę do Brukseli. Panie wyłoniło losowanie, które przeprowadziła Katarzyna Pikuła, przedstawicielka biura poselskiego Krzysztofa Hetmana w Lublinie oraz Anna Wiśniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Życzenia na ręce Wójt Gminy Mircze Marty Małyszek złożył również Wójt Gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik, dziękując przy okazji za nieocenioną pomoc i współpracę pomiędzy gminami w okresie największej fali uchodźców. Swoje życzenia i wyrazy wdzięczności wyraził także Przewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego Józef Kuropatwa, składając na ręce koordynatora Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Mircze – Alicji Misztal kosz słodyczy.

Swoim występem uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego Arabeska z Mircza, który dla publiczności zaprezentował się w dwóch odsłonach – piosenki polskie oraz cygańskie. Niespodziankę przygotowała kierowniczka zespołu – Marianna Sobczuk, wykonując utwór „Gdzie Ci mężczyźni?”.

Po występie artystycznym scenę przejęły kobiety z ogólnopolskiego stowarzyszenia „Kobiety w Centrum” na czele z Prezesem Zarządu – Magdaleną Sobkowiak – Czarnecką oraz Wiceprezesem Zarządu Dorotą Szymkiewicz, które zapowiedziała i zaprosiła Alicja Misztal.
Dziennikarki Magdalena Sobkowiak – Czarnecka oraz Joanna Warecha opowiedziały jak z ich perspektywy powinna wyglądać rola kobiet, opowiedziały o wyzwaniach, które stoją przed kobietami oraz siostrzeństwie, czyli wspieraniu siebie nawzajem w podejmowanych działaniach. Dodatkowo Prezes Stowarzyszenia dała wszystkim zgromadzonym na sali kilka wskazówek dotyczących wystąpień publicznych.

Niespodzianką muzyczną dla zgromadzonych był występ wokalistki z Tomaszowa Lubelskiego – Aleksandry Wójtowicz, laureatki wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, a spotkanie zakończył koncert zespołu Energy Girls.

Elementem wydarzenia była wystawa lokalnej artystki (Szychowice) – Reginy Grzybowskiej, której obrazy (krajobraz, kosmos, pory roku) podziwiać można było w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu.

Organizatorami imprezy były: Kobiety w Centrum, Gmina Mircze, Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

­

GOK w Mirczu

­

(info i fot. GOK w Mirczu)


Zobacz też:

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Mircze (ZDJĘCIA)

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Mircze (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na YouTube