17 czerwca 2024

Kolędowanie w Uchaniach [ZDJĘCIA]

Tradycją już stało się, że co roku pod koniec stycznia spotykamy się na „Wspólnym Kolędowaniu” w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.

Reklamy

Pomimo, że tego samego dnia nasi artyści mieli również zgłoszone występy do konkursu w innej gminie, to zawsze chętnie i z przyjemnością kolędują w naszym ośrodku.

Pięknym utworem „Mario czy już wiesz” wszystkich zebranych na kolędowaniu przywitała Pani Anna Wróblewska – Animator kultury w GOK Uchanie. Pierwsi kolędnicy występujący na naszej scenie to Młodzieżowa grupa wokalna „Zawsze razem”, którą przygotował do występu Pan Krzysztof Jasiuk – instruktor muzyki w GOK Uchanie. Wykonali oni trzy utwory: „Wigilia”, „Maleńka miłość” oraz „Przyszedł na świat”.

Reklamy

­

Zawsze kiedy wchodzą na scenę wprawiają w zachwyt nie jedną osobę, Zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach. Zespół jaki tworzą nosi nazwę „Młode Wilki”. Zaśpiewali kolędy pt. „Cicha noc”, „Zornicka”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore gwiazda Jezusowi”. Zuchy do występu przygotował Druh Andrzej Rosiński.

Reklamy

Piękne kolędy i pastorałki: „Cicho, cicho pastuszkowie”, „Gdy śliczna panna”, „Last Christmas” oraz „W żłobie leży” pięknie zaśpiewała młoda obiecująca artystka Martyna Hajduk.

Na zakończenie kolędowania wystąpiły nasze rodzime zespoły „Zorza” i „Staszicowiacy”. Wspólnie, połączeni w jedną grupę zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek: , „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Dziecino słodka”, „Jezus malusieńki”, „Józefie stajenki nie szukaj” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”.

Zespoły do występu przygotował instruktor śpiewu Pan Tomasz Brudnowski.źródło i fot. GOK w Uchaniach


Zobacz też:

Zuchy z kolędą w Uchaniach i Teratynie [ZDJĘCIA]

Zuchy z kolędą w Uchaniach i Teratynie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →