Kolejne dofinansowanie dla gminy Trzeszczany – będzie modernizacja drogi w Zaborcach

Gmina Trzeszczany otrzymała dofinansowanie na modernizację drogi gminnej w miejscowości Zaborce. Koszt inwestycji wyniesie ponad 140 tys. zł.

Reklamy

Gmina Trzeszczany otrzymała kolejne w tym roku dofinansowanie na budowę infrastruktury drogowej.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie dofinansował realizacje zadania pod nazwą „Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej nr 111454L od km 0+155 do km 0+351 w miejscowości Zaborce”.

Kwota dofinansowania to 92 600 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 140 000 zł.

W ramach robót budowlanych, na wymienionym odcinku utwardzona zostanie droga o nawierzchni gruntowej. Wykonana ona zostanie z płyt typu JOMBO oraz dodatkowo na całej długości ustawione zostaną obustronnie krawężniki betonowe w celu wzmocnienia konstrukcji.

Przebudowana w ten sposób droga ułatwi i usprawni dojazd do zlokalizowanych przy drodze gospodarstw rolnych oraz pól uprawnych. Stanowiła będzie również uzupełnienie sukcesywnie modernizowanej sieci dróg gminnych na terenie gminy Trzeszczany.

W najbliższych dniach rozpoczęta zostanie procedura wyboru wykonawcy, natomiast rozpoczęcie prac, z uwagi na ich trwałość oraz ograniczenie ich wpływu na zakłócenia w komunikacji, planowane jest w czerwcu tego roku.

(info: UG Trzeszczany, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Narkotykowy skład u mieszkańca powiatu hrubieszowskiego – ZDJĘCIA

Narkotykowy skład u mieszkańca powiatu hrubieszowskiego – ZDJĘCIA