29 maja 2024

Kolejne spotkanie plantatorów buraka cukrowego z KSC „Polski Cukier” (ZDJĘCIA)

22 marca 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Krajowej Spółki Cukrowej S.A. z Zarządami Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zapewniła, że obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie, na co niewątpliwie ma wpływ sytuacja za wschodnią granicą. Strony ustaliły, że najpóźniej do 20 sierpnia podjęte zostaną kolejne rozmowy dotyczące warunków kontraktacji na rok 2022. Równocześnie strony przystąpią do ustalania warunków dostaw surowca na kolejny sezon.

KSC S.A. w tym sezonie zgodnie z umową oferuje swoim plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych spółki jest możliwość do dalszych rozmów. Podczas spotkania KSC S.A., na wniosek strony Plantatorskiej, przedstawiła propozycję wprowadzenia mechanizmu reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych.

Spółka podkreśla, że każdy z plantatorów poza najwyższą stawką w kraju może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony spółki. Począwszy od szkoleń agrotechnicznych, poprzez promocyjne programy ochronne oraz wsparcie funduszu pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość plantatorów. KSC S.A. oferuje także wsparcie wyspecjalizowanych agrotechników.

­

(info i fot. KSC S.A. / Szymon Smajdor)


Zobacz też:

„Jezioro Łabędzie” w Werbkowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)

„Jezioro Łabędzie” w Werbkowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)

LubieHrubie na Twitterze