Koło Gospodyń Wiejskich ze Stefankowic nagrodzone za „Dworzanówkę”

W tegorocznej edycji konkursu „Kresowe Jadło” X Jubileuszowego Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, w kategorii „Koła gospodyń wiejskich” – KGW ze Stefankowic zajęło II miejsce za potrawę o nazwie „Dworzanówka”.

Reklamy

X Jubileuszowy Festiwal Kultur i Kresowego Jadła odbył się 4 sierpnia 2014 r, w Baszni Dolnej, Gmina Lubaczów, woj. Podkarpackie. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Gmina Lubaczów oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Gminę Hrubieszów reprezentowały Koło Gospodyń Wiejskich w Ubrodowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Stefankowicach.

Jednym z najważniejszych elementów corocznego Festiwalu są konkursy kulinarne „Kresowe Jadło” oraz „Tradycyjna Potrawa na Bazie Miodu”, których celem jest promocja tradycyjnych kresowych kulinariów, produktów lokalnych oraz ich wykonawców. Przewodniczącą jury konkursowego była aktorka Anna Guzik.

W tegorocznej edycji konkursu „Kresowe Jadło” w kategorii „Koła gospodyń wiejskich” KGW ze Stefankowic zajęło II miejsce za potrawę o nazwie „Dworzanówka”, a w konkursie „Tradycyjna Potrawa na Bazie Miodu” otrzymało podziękowanie za uczestnictwo. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Ubrodowic otrzymało w obu konkursach podziękowanie za uczestnictwo.


źródło: UG Hrubieszów