Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny

Dzisiaj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci i ich wychowawców ze Szkoły i Przedszkola w Stefankowicach oraz ze Szkoły w Kułakowicach III. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się maskotka sierżant Lew. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów na temat bezpieczeństwa najmłodszych.

Reklamy

 

Akcja informacyjno – edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Dzisiaj w ramach tej akcji odbyły się spotkania z dziećmi i ich wychowawcami ze Szkoły i Przedszkola w Stefankowicach, a także ze Szkoły w Kułakowicach III.

Dużo pozytywnych emocji wzbudziła maskotka hrubieszowskiej policji sierżant Lew. Każde dziecko cierpliwie czekało, by móc się do niej przytulić i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drodze. Policjanci uświadomili najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przestrzegali także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, zarówno podczas codziennych zabaw, ale także w sieci.

Dzieci doskonale znały numery alarmowe oraz wiedziały jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)