Królestwo Żab zaprasza do Wolicy!

Królestwo Żab to kraina wioski tematycznej w Wolicy. Tutaj przy żabich koncertach poznamy różne gatunki i zwyczaje żab oraz ich znaczenie w ekosystemie. U nas przypomnimy utwory literackie, w których motywem przewodnim była żaba, a żabi król Kumak opowie o historii Wolicy ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia dworków ziemiańskich w kulturze polskiej.

Reklamy

W towarzystwie różnych „żab” można nauczyć się szydełkowania, wyszywania, tworzenia kwiatów i palm, a przy okazji można dowiedzieć się, czym charakteryzowało się wnętrze typowego dworku polskiego. Na turystę czeka pełno atrakcji z koncertami, recytacją poezji lub widowiskiem teatralnym w wykonaniu Zespołu POLANIE.

Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych w grupach od 20 do 50 osób od maja do września, a przy sprzyjających warunkach pogodowych także do 20 października każdego roku. Nie oferujemy miejsc noclegowych.

Kontakt:
Danuta Hojda – tel. 502 402 397

KRÓLESTWO ŻAB
Wolica 23
22-500 Hrubieszów

 

Zdjęcia »

 

Wioskę uruchomiono dzięki pomocy Urzędu Gminy Hrubieszów i dotacji uzyskanej przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty z siedzibą w Wołajowicach, w ramach działania 413 – Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.


Źródło: GOK Wołajowice