28 maja 2024

Kruszenie kamiennego serca – spotkanie z aktorem Lechem Dyblikiem [ZDJĘCIA]

8 maja, w Centrum Kulturalno – Konferencyjnym w Dołhobyczowie, odbyło się spotkanie młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Dołhobyczów z Lechem Dyblikiem – znanym i cenionym aktorem teatralnym i telewizyjnym.

Lech Dyblik, w swoim dorobku zawodowym ma niezliczoną ilość ról w polskich filmach, serialach, teledyskach oraz zagranicznych produkcjach. Aktor pomimo odnoszenia wielkich sukcesów na scenie miał w swoim życiu również trudne momenty, które były związane chorobą alkoholową.

Podczas spotkania z młodzieżą Lech Dyblik przedstawił program/koncert profilaktyczny pt. „Kruszenie kamiennego serca”, w trakcie którego opowiadał o sobie, o swoich bliskich, o walce z uzależnieniem od alkoholu.

Jak sam o sobie mówi, od ponad 30 lat jest niepijącym alkoholikiem. Wyznanie artysty o swojej drodze do trzeźwości, chwilach słabości i problemach rodzinnych, osobistych oraz zawodowych to niezwykle mądra, głęboka i ciekawa historia utalentowanego człowieka, którego trawiło uzależnienie od alkoholu.

Czytaj: Rolnicze protesty w Dołhobyczowie i Uchaniach [ZDJĘCIA]

Jest to również historia odważnych decyzji i powolnego procesu zmian w sposobie myślenia, postępowania i postrzegania świata, o których aktor opowiadał bez skrępowania z ogromną szczerością. W historii tej pojawia się również wiara w Boga, która bardzo pomogła aktorowi w powrocie do trzeźwości.

Serdecznie Dziękujemy Panu Lechowi Dyblikowi za odwiedzenie naszej Gminy. Program przedstawiony został na najwyższym poziomie pod względem artystycznym oraz pod względem przekazanej treści.

Mamy nadzieję, że dla uczestników wydarzenia program był okazją do wielu refleksji nad swoim życiem oraz przyczynił się do podniesienia świadomości na temat problemu związanego z uzależnieniami – podsumowuje spotkanie Stowarzyszenie Aktywni w Przewodowie.

Zobacz: Czy uda się obronić pocztę w Horodle?

Na zakończenie lekcji profilaktycznej uczniowie i nauczyciele zaproszeni zostali na poczęstunek.

Organizatorami koncertu byli – Stowarzyszenie Aktywni w Przewodowie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dołhobyczowie oraz z Centrum Kulturalno – Konferencyjnym w Dołhobyczowie.

Zobacz też:

Werbkowice: Ponad 5 tys. wróciło do właściciela

Zerknij na Instagram →źródło i fot. UG Dołhobyczów / Stowarzyszenie Aktywni w Przewodowie