15 lipca 2024

Kryłów: Na dziecięcych „dmuchańcach” przepłynęli Bug – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech nielegalnych migrantów z Turcji, którzy przy pomocy dmuchanych kółek do zabawy w wodzie, przepłynęli przez Bug.

Reklamy

9 grudnia, funkcjonariusze NOSG z Placówki SG w Kryłowie, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu, zatrzymali w rejonie granicy państwa w powiecie hrubieszowskim, czterech nielegalnych imigrantów z Turcji.

Mężczyźni przy pomocy dmuchanych kółek do zabawy w wodzie, przepłynęli Bug i nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski.

Reklamy

Po dopłynięciu do polskiego brzegu, przebrali się w suche ubrania i zamierzali udać się w głąb kraju. W tym momencie do akcji wkroczyli funkcjonariusze SG, którzy zatrzymali całą czwórkę.

Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu od nich próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Reklamy

Zatrzymani migranci w wieku 24, dwie osoby w wieku 33 i 45 lat, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Zeznali, że mieli zamiar przedostania się na zachód Europy. Po zakończeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani wczoraj, na terenie przejścia granicznego w Zosinie, służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

­

info i fot. NOSG