3 marca 2024

Lawendowy kącik w Werbkowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czasami tak nam niewiele do szczęścia potrzeba…! Prawie u każdego z nas są stare meble i inne dzbanki, które leżą sobie gdzieś tam w komórce i czekają na swój koniec.

Reklamy

U mnie też tak było… Aż pewnego razu przyszła mi do głowy taka myśl, żeby dać niektórym rzeczom nowe życie. Kupiłam farbę i pomalowałam ponad trzydziestoletnie taborety i stary okrągły stolik z lat 90. I fotel z ubiegłego wieku, i gliniany garnek pamiętający jeszcze Beatlesów, i duże donice na kwiaty, prawie wyrzucone na śmietnik, i stare nieduże koszyczki wiklinowe.

Gdzieś w głębokiej piwnicy zostały schowane małe żaróweczki w kolorze lawendy i też dostały nowe życie.

Reklamy

Uwielbiam lawendowy kolor, więc nie miałam żadnych wątpliwości w wyborze barwy. Koleżanka przywiozła mi stary dzbanek lawendy i okrągłą donicę z posadzonymi kwiatami, poszła w ruch lawendowa fantazja i migiem znalazły się na małym stoliku gadżety w moim ukochanym kolorze.

W fioletowym dzbanuszku zaparzyłam dzisiaj herbatkę z kwiatu lawendy zakupioną w zielarskim sklepiku w Hrubieszowie, która tonująco działa na nasz układ nerwowy i łatwiej się po niej zasypia. Herbatka smakowała wyśmienicie z lawendowej filiżanki.

Ktoś inny podarował lawendowe szklaneczki i koszyczek na owoce, i serwetnik na lawendowe serwetki.

Jeżeli kogoś zainspirowałam tym swoim lawendowym szaleństwem, to jest mi bardzo miło. Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić lawendowy kącik na moim podwórku, to bardzo zapraszam. Wypijemy lawendową herbatkę, pogadamy, możemy też pomilczeć, albo posłuchać śpiewu kosa, wilgi lub innych odgłosów śpiewu ptaków dobiegających z pobliskiego parku.

A może ktoś zechce mi opowiedzieć ciekawą historię, którą powinien poznać świat? Opowiedziana przy okrągłym lawendowym stoliczku ma inny wymiar…

Zachęcam do obejrzenia zdjęć i filmiku.

­

Danuta Muzyczka

­


­

(info i fot. Danuta Muzyczka)


Zobacz też:

Danuta Muzyczka: Bieszczady i kolejka wąskotorowa – ZDJĘCIA, WIDEO

Danuta Muzyczka: Bieszczady i kolejka wąskotorowa – ZDJĘCIA, WIDEO