Lekturki spod chmurki w Szkole Podstawowej w Nieledwi

Swoją przygodę z projektem „Lekturki spod chmurki”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nieledwi rozpoczęli od spotkania z rodzicami, na którym zostali oni zapoznani z regulaminem projektu i wszyscy wyrazili zgodę na przystąpienie i realizację zadań.

Reklamy

 

Następnie obejrzeliśmy film o sympatycznych Czytusiach i wspólnie urządziliśmy kącik czytelniczy. Kolejnym krokiem było wybranie lektury. Zdecydowaliśmy, że będzie to książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Spotkanie z lekturą trwało kilka tygodni.

Z wielkim zaangażowaniem wykonaliśmy wszystkie zadania w Lekturniku. Pokolorowaliśmy okładkę i uzupełniliśmy strony związane z wybraną przez nas lekturą, bardzo nam się podobał etap projektowania gry na tablet. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością.

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy wspaniałe zakładki do książek, swoim kształtem i wyglądem nawiązywały do skarpetek – bohaterów lektury. Podarowaliśmy je do biblioteki szkolnej, co bardzo ucieszyło naszą panią bibliotekarkę. Zabawne zakładki podobały się kolegom i zachęciły ich do częstszego sięgania po książki.

Wyeksponowaliśmy w naszej klasie plakaty związane z projektem. W naszym kąciku czytelniczym zamieszkały własnoręcznie wykonane plastelinowe Czytusie.

Zaprosiliśmy panią Anię Malec nauczycielkę języka angielskiego, do przeczytania nam fragmentu lektury. Wspólnie z panią Anią przypomnieliśmy sobie treść lektury i oglądaliśmy piękne ilustracje na stronach książki.

 

tekst i fot.: SP Nieledew