24 września 2023

Letni festyn w Nieledwi [ZDJĘCIA]

Były zabawy na statku pirackim, występy lokalnych artystów, tancerzy i kapeli z Białopola oraz przysmaki od miejscowych gospodyń.

Reklamy

W niedzielę 17 lipca w Nieledwi odbył się piknik integracyjny pod hasłem „Lato na wakacjach”.To druga wakacyjna impreza plenerowa tego lata w gminie Trzeszczany. Po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią mieszkańcy bawili się na wspólnym festynie 3 lipca w Trzeszczanach.

W niedzielne popołudnie w Nieledwi na rozgrzewkę zagrała „Kapela na 102” z Białopola. Potem publiczność oklaskiwała grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach: „Echo”, „Niepokorni”, „Ostrowiacy” z kapelą z Ostrówka, „Zorzanie” z Zadębiec oraz „Stokrotki” z Nieledwi.

Reklamy

Okazję do zaprezentowania szerszej widowni swoich umiejętności miały również grupy taneczne „Disco Kids” i „Twister” z Domu Kultury w Nieledwi.

Oprócz występów na najmłodszych uczestników pikniku czekały zjeżdżalnie, statek piracki, bramka celnościowa oraz popcorn, wata cukrowa i słodka niespodzianka w postaci lodów od wójta gminy Trzeszczany Stanisława Czarnoty. Wszyscy goście zajadali się pysznymi potrawami, ciastami i grillowanymi specjałami, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nieledwi.

Reklamy

„Lato na wakacjach” w Nieledwi zakończyła zabawa pod chmurką przy dźwiękach Dj Q.

Organizatorami niedzielnego pikniku byli wójt Stanisław Czarnota i Gminny Ośrodek Kultury w Trzezsczanach.

­

­

(źródło i fot. UG Trzeszczany)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Będzie dofinansowanie na inwestycje w Leopoldowie

Gmina Trzeszczany: Będzie dofinansowanie na inwestycje w Leopoldowie