20 kwietnia 2024

London Week w Mienianach [ZDJĘCIA]

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Mienianach, od listopada brali udział w ogólnopolskim projekcie „London Week” zorganizowanym przez grupę Didacto. Projekt obejmował cykl zajęć o kulturze krajów anglojęzycznych.

W pierwszej fazie projektu uczniowie poznawali tradycje Wielkiej Brytanii, a także fakty historyczne i ciekawostki związane z życiem rodziny królewskiej, architekturą Londynu – a to wszystko dzięki wsparciu merytorycznemu grupy Didacto (filmiki, ilustracje, karty pracy). Efektem pracy uczniów jest interaktywna gazetka na szkolnym korytarzu ukazująca treści kulturowe. Wszyscy uczniowie mogą skanować kody QR i zapoznać się z ciekawostkami i wiadomościami.

Kolejnym etapem był udział uczniów w 2 konkursach – plastycznym i z wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. W konkursie plastycznym uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką jeden z charakterystycznych obiektów Londynu, w drugim konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć.

­

Oto zwycięzcy:

Konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii:

1 miejsce – Julia Wichniewicz

2 miejsce – Wiktoria Skubis

3 miejsce – Karolina Martyniuk

Konkurs plastyczny:

1 miejsce – Wiktoria Skubis

2 miejsce – Julia Wichniewicz

3 miejsce – Patryk Tokarski

27 lutego zakończono udział w projekcie podsumowując podejmowane działania. Podczas szkolnego apelu, dyrektor SP w Mienianach i koordynator projektu wręczyli uczniom nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy!źródło i fot. Gmina Hrubieszów / SP w Mienianach


Zobacz też:

Sukces uczniów z Sahrynia

Sukces uczniów z Sahrynia


Zerknij na Instagram →