Manewry barbarzyńców w Zagrodzie Wandalskiej w Kotorowie

Zapraszamy na „Plenerową inscenizację – manewry barbarzyńców”, która odbędzie się 10 września 2017 godz. 13:00 w Zagrodzie Wandalskiej w Kotorowie.

Reklamy

 

Jeżeli chcesz: łyknąć trochę historii, poznać kulturę przeworską, przyjrzeć się życiu w antycznej zagrodzie, obejrzeć manewry barbarzyńców, ulepić garnek, sprawdzić jak szyje się z łuku, dotknąć uzbrojenia, przebrać się za wandala, utkać krajkę, skosztować dawnych potraw, sprawdzić się w rzucie oszczepem, zrobić koralik, wziąć udział w dawnych grach i zabawach, to właśnie Ciebie zapraszamy na „Plenerową inscenizację – manewry barbarzyńców”, która odbędzie się 10 września 2017 godz. 13:00 w Zagrodzie Wandalskiej w Kotorowie.

Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które będą miały możliwość wziąć udział w ruchowych, dawnych grach i zabawach oraz konkursie plastycznym z nagrodami.

 

***

 

Inscenizacja realizowana jest w ramach projektu „Aktywizacja społeczeństwa lokalnego poprzez pielęgnację dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Werbkowice” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przez Stowarzyszenie Wandalowie – Wandalska Zagroda w Kotorowie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Grot-Michał” Werbkowice

Wartość projektu: 76 866,00 zł.
Dofinansowanie: 64 631,00 zł.
Wkład finansowy: 5 510,00 zł.
Wkład niefinansowy osobowy: 3 160,00 zł.
Wkład niefinansowy rzeczowy: 3 565,00 zł.

 

***

 

Działania projektowe:

1. Rekrutacja uczestników projektu.

2. Warsztaty dla nowych członków Stowarzyszenia Wandalowie w zakresie kompetencji umożliwiających skuteczne działanie w krzewieniu dziedzictwa kulturowego.

3. Warsztaty dla członków Stowarzyszenia Wandalowie i UKS Grot Michał Werbkowice w zakresie kompetencji umożliwiających skuteczne działanie w krzewieniu dziedzictwa kulturowego.

4. Warsztaty dla dzieci z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie propagowania dziedzictwa lokalnego.

5. Warsztaty dla dorosłych z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie propagowania dziedzictwa lokalnego.

6. Plenerowa inscenizacja dająca możliwość bezpośredniego zapoznania się odbiorców z dziedzictwem kulturowym i historycznym.