Masłomęcz: Jutro Dzień Otwarty w Wiosce Gotów

10 maja 2015 r. Gmina Hrubieszów, Masłomęckie Stowarzyszenie „Wioska Gotów” i Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie ponownie organizują Dzień Otwarty w Wiosce Gotów w Masłomęczu.

Reklamy


Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej pod nazwą „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Akcja realizowana będzie przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z większością instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

Wstęp i korzystanie z udostępnionych atrakcji Wioski Gotów będzie bezpłatne.

Reklamy

Samodzielne zwiedzanie możliwe będzie w godz. 8.00 – 16.00. Natomiast na godz. 11.00, 13.00 i 15.00 przewidziano zwiedzanie z udziałem przewodnika.

Na godz. 10.15 zaplanowano prezentację wykorzystania środków z Unii Europejskiej przez Gminę Hrubieszów, w tym projektów zrealizowanych w Masłomęczu.

Możliwe będzie ponadto uzyskanie informacji związanych z nowym okresem wdrażania programów współfinansowanych z budżetu UE, w tym z odnawialnymi źródłami energii.


Wśród atrakcji dostępnych podczas zwiedzania Wioski Gotów będą:

– prezentacja dawnego rzemiosła gockiego,

– inscenizacja potyczki,

– zagroda ze zwierzętami,

– tor łuczniczy,

– dawna kuchnia gocka,

– wystawa planszowa o Gotach.


Po raz pierwszy szerokiemu gronu zwiedzających zostaną udostępnione dwie nowo oddane do użytku chaty gockie: odbudowany po pożarze Długi Dom i Chatę Kowala – Odlewnika.

Pomiędzy godz. 12.00, a 13.00 organizatorzy zapraszają na gocką kuchnię.

Dzień Otwarty w Masłomęczu jest organizowany we współpracy Gminy Hrubieszów, Masłomęckiego Stowarzyszenia „Wioska Gotów” i Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.Zobacz też reportaż w TVP Lublin: Wideo

http://lublin.tvp.pl/19901335/odbudowana-wioska-gotow-i-nowe-obiekty