Miejski basen skłócił powiat. Rozpad koalicji PSL – PiS?

Portal dziennikwschodni.pl pisze o konflikcie w rządzącej powiatem koalicji PSL – PiS i wyjściu z niej przewodniczącego rady powiatu, radnego Michała Miściora.

Reklamy

Przypomnijmy, że Radny Michał Miścior, w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w dniu 24 listopada złożył oświadczenie o wyjściu z rządzącej powiatem koalicji radnych PiS i PSL.

– Mimo wielkokrotnego zapewniania mnie o tym, że Starostwo wesprze Gminę Miejską przy budowie basenu nie pojawiło się to w planie budżetu na rok 2021. Budżet w roku 2021 planowany jest na kwotę 102mln zł i ani złotówki na basen – informował naszą redakcję Michał Miścior.

– W prowizorium budżetowym powiatu, faktycznie nie znalazły się pieniądze na basen budowany w Hrubieszowie. Mamy pilniejsze wydatki własne. Najlepiej o potrzebach mówi to, że przewidujemy 10 milionów kredytu. Przede wszystkim chcemy remontować drogi, które są w fatalnym stanie – odpowiada w wypowiedzi dla portalu dzienniwschodni.pl Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski.

Więcej o konflikcie w hrubieszowskiej radzie powiatu na portalu dziennikwschodni.pl:

https://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/radni-powiatowi-poklocili-sie-o-miejski-basen-rozpad-koalicji-w-hrubieszowie,n,1000279212.html

oraz w naszym artykule:

Radny Michał Miścior opuścił koalicję rządzącą powiatem hrubieszowskim


Zobacz też:

Jak powstaje hrubieszowski basen c.d. – ZDJĘCIA