Mieniany: Straż nie mogła dojechać do płonącego budynku. Ratownicy dziękują za pomoc

O północy z 29 na 30 stycznia 2014r. dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Mieniany pali się budynek mieszkalny, w którym prawdopodobnie znajduje się kobieta w podeszłym wieku.

Reklamy

Do pożaru wysłano 2 samochody gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Hrubieszowie, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Strażacy po wyjechaniu poza teren miasta stwierdzili, że drogi do Mienian w wyniku silnych opadów śniegu i dużego wiatru są nieprzejezdne.  

Aby odśnieżyć ulice, poproszono o pomoc zarządy dróg, które do zdarzenia zadysponowały kilka pługów i fadromę. Do udrożnienia drogi zadysponowano również OSP w Czerniczynie, która posiada samochód gaśniczy wyposażony w pług do odśnieżania typu „V” (czubaty). Do pomocy w dojeździe  służb ratunkowych na miejsce pożaru włączyli się też okoliczni mieszkańcy, pomagając w odśnieżaniu i holując traktorami utknięte w zaspach samochody ratownicze.

Reklamy

Strażacy obawiali się, że w płonącym budynku może znajdować się osoba, więc nie czekali na całkowite udrożnienie drogi aż do posesji i ostatni odcinek ok. 1 km pokonali pieszo, niosąc ze sobą podstawowy sprzęt ratowniczo gaśniczy.

Na szczęście okazało się, że mieszkanka samodzielnie opuściła płonący budynek i schowała się w komórce.

Budynku niestety nie udało się uratować i spłonął całkowicie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie dziękuje instytucjom i osobom, które pomogły w dotarciu służb ratowniczych do miejsca pożaru, zwłaszcza tym, którzy robili to z własnej inicjatywy.

 

 

Oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie

mł.kpt.mgr Piotr Sendecki