27 września 2023

Mieszkaniec gminy Werbkowice pijany podszedł do egzaminu na prawo jazdy

Ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie miał 41-latek, który w takim stanie zdawał egzamin praktyczny na prawo jazdy. Woń alkoholu wyczuł od niedoszłego kierowcy egzaminator, który na miejsce wezwał policjantów.

Reklamy

 

Wczoraj kilka minut po godzinie 13.00 na ulicy Rejowieckiej w Chełmie do policjantów wydziału Ruchu Drogowego, którzy wykonywali czynności służbowe związane z kolizją drogową, podszedł mężczyzna. Oświadczył, że jest egzaminatorem i w chwili obecnej przeprowadza egzamin praktyczny na prawo jazdy. Mężczyzna stwierdził, że osoba zdająca egzamin jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i poprosił policjantów o potwierdzenie tego faktu.

Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości  41-latka, które wykazało, że faktycznie  mieszkaniec gminy Werbkowice jest w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Reklamy

Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna zdawał egzamin w związku z wcześniejszym cofnięciem mu uprawnień do kierowania, co spowodowane było prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

źródło: KMP Chełm

Reklamy