15 lipca 2024

Mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego wpadł w Krasnymstawie

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 33–letniego mieszkańca powiatu hrubieszowskiego, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego samochodzie stróże prawa zabezpieczyli ponad 3300 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Reklamy


Wczoraj około godziny 11-tej policjanci z krasnostawskiej drogówki podjęli kontrolę wobec kierującego Oplem, który jechał obwodnicą miasta. W trakcie kontroli okazało się, że w bagażniku pojazdu znajdują się papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

33-latek przewozi łącznie 3380 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby prawie 55 tysięcy złotych.

Reklamy

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli też samochód, którym przewoził kontrabandę. Za powyższe grozi mu wysoka grzywna i musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów.źródło i fot. KPP Krasnystaw

Reklamy