Mikołajki w gminie Werbkowice

Tego jeszcze nie było, wspaniała zabawa, słodkie niespodzianki, kiermasz świąteczny, a to wszystko podczas imprezy mikołajkowej, która odbyła się w dniu 9 grudnia 2018 roku na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Werbkowicach.

Reklamy

 

Organizatorami imprezy mikołajkowej była Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach. Honorowy patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Werbkowice – Agnieszka Skubis-Rafalska.

Partnerami wydarzenia był: Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Lokalni Animatorzy gminy Werbkowice, Sołectwo Werbkowice oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Hostynnem, Łysej Górze, Strzyżowcu oraz Gozdowie.

Impreza przebiegała w świątecznym nastroju na wszystkich przybyłych czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Na dzieci, które jako pierwsze przybyły z rodzicami na imprezę, czekał Mikołaj z workiem wypełnionym słodyczami oraz lokalni animatorzy, którzy przygotowali wiele zabaw, konkursów, rywalizacji i niespodzianek w tym malowanie twarzy. Podczas trwania imprezy wymalowano kilkadziesiąt uśmiechniętych twarzy dzieci.

Bardzo licznie oblegane były stoiska z ozdobami świątecznymi, stroikami, wytworami rękodzielniczymi, przygotowanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Alojzowie oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach. Stoisko degustacyjne z produktami świątecznymi przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hostynnem, Łysej Górze, Strzyżowcu oraz Gozdowie. Sołectwo Werbkowice również włączyło się w organizację imprezy, sołtys wsi ufundował pączki dla wszystkich uczestników mikołajek.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkich współorganizatorom za wsparcie i zaangażowanie przy organizacji imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych w okresie przedświątecznym na Hali Sportowej w Werbkowicach.

 

źródło i fot. UG Werbkowice