Mikołajki w Moniatyczach

Dnia 06.12.2016 r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Sigma” działającego przy Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach zorganizowali mikołajki dla dzieci z klasy I i II szkoły podstawowej

Reklamy

 

Za Mikołaja przebrał się uczeń klasy IIIA gimnazjum, Jakub Gałczyński. W asyście Śnieżynek: Jagody Kraczuk, Klaudii Brzeskiej, Justyny Tarłowskiej, Sandry Stankiewicz, Anity Antosiewicz, Anity Frankiewicz, Patrycji Oleszczuk i Dominiki Kutyły, przybył do szkoły z workiem wypełnionym drobnymi, słodkimi upominkami.

Mikołajowi towarzyszyli również jego pomocnicy, Czarny Piotruś, w którego rolę wcielił się Przemek Zinkiewicz i czarownica Befana, za którą przebrała się Małgorzata Feliksiak. W tym roku Mikołaj ze swoją świtą odwiedził grzeczne dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej niespodzianki.

Po miłym przywitaniu gości, dzieci usiadły, a śnieżynka – Jagoda Kraczuk opowiedziała im legendę o Świętym Mikołaju oraz o tym, że w niektórych krajach Europy prezenty przynosi nie tylko Święty Mikołaj. Wyjaśniła, że np. we Włoszech prezenty rozdaje czarownica Befana, Czarny Piotruś uwija się w Holandii, a w Hiszpanii prezenty przynoszą Trzej Królowie.

Następnie pomocnicy Świętego przystąpili do rozdawania podarków, co bardzo ucieszyło dzieci. W podziękowaniu za prezenty uczniowie zaśpiewali piosenki i kolędy oraz wyrecytowali wierszyki.

Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Podsumowaniem atrakcji mikołajkowych było zrobienie wspólnego zdjęcia z Mikołajem, czarownicą Befaną i Czarnym Piotrusiem. Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Mikołaj oraz jego pomocnicy pożegnali się z dziećmi i obiecali, że jak będą grzeczni, to w przyszłym roku ich odwiedzą.

Dziękujemy Pani Dyrektor i uczniom gimnazjum za wsparcie rzeczowe i finansowe w przygotowaniu prezentów.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!

 

 

Członkowie SKE „Sigma”