Miód z powiatu hrubieszowskiego zdobywa Holandię i Belgię – ZDJĘCIA

Odbiorcami miodu pana Damiana z powiatu hrubieszowskiego są nie tylko polskie sklepy ze zdrową żywnością, ale również sklepy w Holandii i Belgii.

Reklamy

Powiat Hrubieszowski, wraz z Zespołem Szkół Nr 4 w Hrubieszowie, rozpoczęły akcję promocji zdrowej żywności produkowanej przez lokalnych rolników.

Wyniki przedsiębiorczych umiejętności absolwentów Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie, zdobyte podczas czteroletniej nauki, możemy stale obserwować poprzez prężnie rozwijające się gospodarstwa rolne, produkcję i sprzedaż zdrowej żywności o zasięgu nie tylko regionalnym, czy krajowym – ale także zagranicznym.

Reklamy

Doskonałym tego przykładem jest historia pana Damiana, którą można opisać hasłem „Do odważnych świat należy”.

Pan Damian pochodzi z Kopyłowa. Jest absolwentem Technikum Agrobiznesu Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie. Po jego ukończeniu postanowił zająć się produkcją miodu we własnej pasiece.

Od 2018 roku dostarcza około 500 kg miodu miesięcznie. Odbiorcami są nie tylko polskie sklepy ze zdrową żywnością, ale również sklepy w Holandii i Belgii.

W swoim asortymencie posiada miód fasolowy, wielokwiatowy, leśny i lipowy. Sprzedaż odbywa się również przez internet. Firma pana Damiana stale się rozwija, dlatego musiał zatrudnić jeszcze dwóch pracowników. Jego plany na przyszłość to dalszy rozwój zawodowy i osobisty.

(info i fot. ZS nr 4, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Ptasznik że Szpikołos – ZDJĘCIA

Ptasznik że Szpikołos – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze