Mircze: Dzieci pomogą kombatantom

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Szkoły Podstawowej w Mirczu biorą udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Paczka dla Bohatera”. Celem akcji jest pomoc kombatantom pochodzącym z województwa lubelskiego.

Reklamy

 

W szkole w Mirczu zbierane są głównie produkty o przedłużonym terminie ważności: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, słodycze, makaron, ale też chemia gospodarcza i kosmetyki.

„Walczyli dla nas teraz my zawalczmy dla nich” – mówią z przejęciem dzieci z koordynatorem akcji panią Małgorzatą Antoszek-Piasecką.

Reklamy

Wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc z naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię i w miarę godne Święta Wielkanocne.

Wiemy też, że sporą radość kombatantom sprawiają odwiedziny i rozmowa z nimi, podczas których często są łzy ale też jest sporo uśmiechu. Uczniowie wykonyją również kartki z życzeniami dla naszych bohaterów, które dołączymy do paczek.

Jak mówi koordynator akcji w Mirczu, uczniowie chcą pomóc kombatantom natomiast sami uczą się w ten sposób empatii.To nie piewsza nasza inicjatywa. Co roku organizujemy zbórki słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka, zbiórki karmy dla bezdomnych zwierzat ze schroniska w Zamościu i tym podobne akcje.

Akcja w Mirczu potrwa do 5 kwietnia. Parę dni później paczki będą rozwożone do kombatantów.

 

źródło: SP Mircze