Mircze: GOK po rozbudowie

Zakończyła się rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy i funduszy unijnych.

Reklamy

Wójt Lech Szopiński zapowiada, że po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń część pomieszczeń nowego GOK-u będzie wykorzystywana już teraz, ale docelowo ośrodek ma być jeszcze doposażony. – Tak jak w przypadku rozbudowy, również pieniądze na meble, sprzęt i inne elementy wyposażenia, będziemy chcieli pozyskać ze źródeł zewnętrznych – deklaruje wójt Szopiński. 

Władze gminy zdecydowały się na tę inwestycję, ponieważ dotychczasowe pomieszczenia, zajmowane przez GOK nie pozwalały na prowadzenie pełnej działalności kulturalnej. Teraz obiekt może być wykorzystywany także na spotkania integracyjne, imprezy i konferencje, w tym sesje Rady Gminy.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej do istniejącego wcześniej obiektu została dobudowana nowa część, a stary budynek GOK-u sprzed około 50 lat, został modernizowany. 

Na koszt inwestycji składają się m.in. środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Źródło: ias24.eu fot: UG Mircze