Mircze: III Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski. Zebrano 9 028 zł.

W dniu 7 lutego 2015 roku w Domu Weselnym „Jaśko” w Mirczu odbył się III Kresowy Charytatywny Bal Myśliwski.

Reklamy

 

Bal zorganizował przez komitet organizacyjny składający się z prezesów ośmiu kół łowieckich okręgu zamojskiego tj: kolegów: Lucjana Grabarczuka – k.ł. nr 42 „Cichy Bór”, Romana Malutę – k.ł. nr 41 „Łoś”, Zbigniewa Pączkowskiego – k.ł. nr 40 „Szarak”, Jana Stanisławczuka – k.ł. nr 43 „Bażant”, Jerzego Tyrkę – k.ł. nr 110 „Orlik”, Stanisława Wójcika – k.ł. nr 65 „Sokół”, Andrzeja Wośka – k.ł. nr 71 „Cyranka” i Mariana Ozimka – k.ł. nr 14 „Rogacz”.

Tak, jak w latach ubiegłych, patronat honorowy nad balem sprawowali; Pan Józef Kuropatwa – Starosta hrubieszowski i kolega Henryk Studnicki – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu. Patronami medialnymi przedsięwzięcia były Tygodnik Zamojski i Myśliwiec Kresowy.

Szczegółowe problemy logistyczne związane z przygotowaniem imprezy rozwiązywał zespół roboczy w składzie: Adam Giza i Mariusz Zeczkiewicz (k.ł. Rogacz) , Tadeusz Wagner – k.ł. Sokół, Piotr Kopera – k.ł. Łoś, Jan Romaszko – (k.ł. Bażant), Aneta Środa (Stowarzyszenie Aktywni z Przewodowa) i Marian Ozimek – Przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Na apel komitetu organizacyjnego oprócz w/w kół, które przekazały dziczyznę na potrawy menu zostało wzbogacone gulaszem z jelenia ufundowany przez Sp. z. o.o. KANWIL z Dębicy skupującą dziczyznę na naszym terenie i dzikiem pieczonym przez kolegę Michała Wierzchowskiego (k.ł. Cyranka), a przygotowanym przez Aleksandrę i Marka Kopeć (k.ł. Szarak).

Liczne instytucje, koła łowieckie, myśliwi oraz inne osoby prywatne przekazały organizatorom wiele darów rzeczowych, które w trakcie balu zostały wystawione na aukcję. Byli to m.in.: Starostowie hrubieszowski i tomaszowski – Panowie Józef Kuropatwa i Jan Kowalczyk, Burmistrzowie Tomaszowa Lub. – Wojciech Żukowski, miasta Łaszczowa – Cezary Girgiel, miasta Tyszowce – Mariusz Zając, Wójtowie Gmin: Mircze – Marta Małyszek, Dołhobyczowa – Grzegorz Drewnik, Nadleśniczowie Nadleśnictw: Mircze – Antoni Michalczuk, Tomaszowa Lub. – Antoni Rzeźnik, Firma MAKAMA Korzeniowscy z Opola, Prezes Rady Okręgowej i Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu koledzy Mirosław Kaleniuk i Henryk Studnicki.

Bal rozpoczął się powitaniem gości sygnałem myśliwskim „Zbiórka myśliwych”, odegranym przez kol. Mariana Ozimka, który następnie w kilku zdaniach podkreślił znaczenie tego myśliwskiego charytatywnego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności i w imieniu komitetu organizacyjnego balu powitał patronów honorowych i wszystkich gości.

Następnie głos zabrał Starosta hrubieszowski Pan Józef Kuropatwa, który podziękował organizatorom i braci myśliwskiej za zorganizowanie już trzeciego balu i za wzorową działalność kół łowieckich na terenie powiatu.

Również kolega Henryk Studnicki serdecznie podziękował organizatorom i gościom balu za zbiórkę środków na pomoc potrzebującym dzieciom i poinformował zebranych, że myśliwski bal charytatywny został wpisany w kalendarz cyklicznych imprez propagujących łowiectwo organizowanych przez Zarząd Okręgowy w Zamościu.

Kolega Marian Ozimek podziękował obecnym na balu, którym wręczono pamiątkowe znaczki wybite z okazji 90-lecia powstania PZŁ, a byli to: Pan Starostwa Józef Kuropatwa, Pan Stanisław Mielniuczuk (Sędzia, Notariusz z Hrubieszowa), Pan Mirosław Sobczuk (dyrektor Zespołu Szkół w Hulczu), Pani Aneta Środa (Stowarzyszenie „Aktywni” z Przewodowa) i Pan Robert Kopera (Rolnik, Przedsiębiorca z Dołhobyczowa).

Bal rozpoczęto walcem z filmu „Noce i Dnie”, a do tańca jako pierwsi ruszyli patroni honorowi z małżonkami.

Wielką atrakcją balu był występ Zespołu Solistów Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Ten trwający około godziny przepiękny, o bardzo wysokim poziomie artystycznym koncert został przez uczestników balu nagrodzony gromkimi oklaskami na stojąco, a przez organizatorów pięknym koszem czerwonych róż.

W dalszej części balu odbyła się aukcja darów, którą sprawnie i z dużym wdziękiem prowadzili kolega Tadeusz Wagner, Pani Aneta Środa i Pani Mariola Rzyp.

Po zakończeniu aukcji i spożyciu smakowitych dań, goście chętnie odwiedzali stół myśliwski z wyrobami z dziczyzny, nalewkami organizatorów i wielką atrakcją – Zestawem biesiadnym Bagienne Opary, na którym dominował „Syrop Selekcjonera – Ryk Jelenia”. W znakomitej atmosferze myśliwi i ich goście przy muzyce zespołu „Styl” z Hrubieszowa bawili się aż do świtu.

Wielką radością organizatorów był nie tylko nastrój balu, koncert solistów i liczny udział bo 140 gości, ale końcowe rozliczenie biletów i aukcji, gdy okazało się, że na pomoc chorym i biednym dzieciom będzie można przekazać 9 028 zł. 

Warto zaznaczyć, że łącznie z dwoma poprzednimi balami myśliwi zamojszczyzny poprzez Stowarzyszenie „Aktywni” przekazali potrzebującym dzieciom prawie 30 tysięcy zł.

Komitet organizacyjny z całego serca dziękuje Darczyńczom i Uczestnikom balu.

 


Marian Ozimek