15 lipca 2024

Mircze – IX Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej

To już piękna tradycja, że na tydzień przed Niedzielą Palmową w Mirczu odbywają się Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, gdzie wszyscy odwiedzający mogą podziwiać niesamowite bogactwo naszej lokalnej twórczości. Podczas tegorocznych, dziewiątych już, targów zaprezentowało się 27 wystawców z terenu Gminy Mircze oraz okolic.

Reklamy

Komisja w składzie: Zdzisława Cyc – PHU „DREAMS” Komarów-Osada, Sylwia Luchowska i Andrzej Osuch – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kulturyw Werbkowicach, miała nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Po burzliwych obradach ostatecznie nagrodziła:
w kategorii kulinaria – Koło Gospodyń Wiejskich w Modryńcu Wschodnim za potrawę „Kaczka Wielkanocna”, w kategorii rękodzieło – Koło Gospodyń Wiejskich w Gródku „To i owo na ludowo” za „Stroik Wielkanocny”, w kategorii rzeźba i malarstwo – Zygmunta Wichniewicza za obraz „Pejzaż z wiatrakiem”.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz bony zakupowe. Zaś pozostali uczestnicy podziękowania i statuetki za udział.

Reklamy

Także uczestnicy targów przyznali swoje wyróżnienie – „Laur Publiczności”, który liczbą 65 głosów otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Miętkiem. Wśród głosujących rozlosowano nagrody rzeczowe.

Statuetki za udział w targach i nagrodę w kategorii kulinaria oraz „Laur Publiczności” ufundował Powiat Hrubieszowski, zaś pozostałe nagrody i bony zakupowe sfinansował Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

Reklamy

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na targi, wystawcom za włożony trud oraz zaangażowanie w kultywowanie ludowych tradycji związanych z Wielkanocą.

Samorządowemu Zespołowi Szkół w Mirczu dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, udostępnienie hali oraz sprzętu.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Mircze, Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu oraz Powiat Hrubieszowski.

Już teraz zapraszamy na jubileuszowe X Targi w 2017 roku, tradycyjnie tydzień przed Niedzielą Palmową.

 

Galeria zdjęć UG Mircze »

Źródło informacji: GOK Mircze

fot: LubieHrubie.pl / UG Mircze