21 kwietnia 2024

Mircze: Konkursy na bombkę i ozdobę bożonarodzeniową rozstrzygnięte! (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach na ozdobę oraz bombkę bożonarodzeniową.

29 grudnia 2021 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu, odbyło się rozstrzygnięcie, podsumowanie oraz wręczenie nagród rzeczowych w konkursie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mircze „Ozdoba bożonarodzeniowa”, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Mirczu.

Celem konkursu było: kultywowanie tradycji lokalnych związanych ze Światami Bożego Narodzenia, zachowanie tradycji dekorowania bombek bożonarodzeniowych, promocja symboli związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych, twórczości ludowej, przekaz wartości i tradycji w rodzinach, stworzenie okazji dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Mircze do zaprezentowania własnych zdolności artystycznych.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: I – dla klas I-IV oraz II – dla klas V-VIII.

Komisja konkursowa, po dokonaniu oceny 19 ozdób bożonarodzeniowych, w kategorii I (klasy I – IV) postanowiła przyznać:

I miejsce: Karolowi Gmitrukowi

II miejsce: Jakubowi Kujawskiemu

III miejsce: Szymonowi Sobieniakowi

oraz wyróżnienia dla Amelii Nowosad i Kariny Gmitruk.

W kategorii II (klasy V-VIII) komisja konkursowa po dokonaniu oceny 7 ozdób bożonarodzeniowych postanowiła przyznać:

I miejsce: Lenie Martyniuk

II miejsce: Danielowi Dudzie

III miejsce: Mateuszowi Łosiowi.

Nagrody dla laureatów ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

­

Rozstrzygnięto również, podsumowano oraz wręczono nagrody w konkursie dla mieszkańców gminy Mircze „Bombka bożonarodzeniowa”, organizowanym przez Gminę Mircze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

Celem konkursu było: kultywowanie tradycji lokalnych związanych ze Światami Bożego Narodzenia, zachowanie tradycji dekorowania bombek bożonarodzeniowych, promocja symboli związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych, twórczości ludowej, przekaz wartości i tradycji w rodzinach, stworzenie okazji dla mieszkańców Gminy Mircze do zaprezentowania własnych zdolności artystycznych.

Komisja po przeglądzie 7 bombek zgłoszonych do konkursu „Bombka Bożonarodzeniowa” postanowiła przyznać:

I miejsce: Agnieszce Buchajczuk

II miejsce : Wiesławie Bednarczuk

III miejsce : Monice Molskiej

Nagrody finansowe dla laureatów ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, a Wójt Gminy Mircze Marta Małyszek przyznała nagrodę specjalną Agnieszce Jasiejko.

Organizatorzy zwycięzcom serdecznie gratulują, a pozostałym uczestnikom dziękują za udział w konkursach i zapraszają do udziału w kolejnych oraz do kultywowania pięknych polskich tradycji.

­

(info i fot. GOK Mircze)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Tragiczny wypadek w Modryniu. Zginęła młoda kobieta (ZDJĘCIA)

Gmina Mircze: Tragiczny wypadek w Modryniu. Zginęła młoda kobieta (ZDJĘCIA)