Mircze: Medale dla rodziców żołnierzy – ZDJĘCIA

Minister Obrony Narodowej odznaczył Państwa Alinę i Henryka Milewiczów z Łaskowa w Gminie Mircze srebrnym medalem za „Zasługi dla obronności kraju”.

Reklamy

W celu okazania wysokiego uznania zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odznaczył Państwa Alinę i Henryka Milewiczów srebrnym medalem za „Zasługi dla obronności kraju”.

W imieniu Ministra odznaczenia wręczył Komendant WKU w Zamościu podpułkownik Wojciech Witek, który podziękował rodzicom za trud i wychowanie w duchu patriotycznym swoich dzieci. Gratulacje w imieniu społeczności gminy złożyła także Wójt Gminy Mircze Marta Małyszek, dziękując za wzorowe wychowanie swoich synów.

Alina i Henryk Milewiczowie, mieszkańcy Łaskowa w Gminie Mircze wychowali czterech synów, z których trzech służyło w wojsku. Mariusz odbył zasadniczą służbę wojskową w latach 2005 – 2006 służąc w 10 pułku samochodowym w Warszawie, jako kierowca. Artur odbył zasadniczą służbę wojskową w latach 2006 – 2007 w 1 batalionie drogowo-mostowym, jako saper. Sławomir, podobnie jak brat, służył w latach 2006 – 2007 w 1 batalionie drogowo – mostowym, jako saper.

Medal za „Zasługi dla obronności kraju” to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Został on ustanowiony przez Sejm w 1966 roku i stanowi uznanie dla osób, które swą pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Srebrny Medal za „Zasługi dla obronności kraju” wręczany jest rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie służbę wojskową.

­

(info i fot. UG Mircze)


Zobacz też:

Hrubieszów: Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Trwa piknik z okazji Święta Wojska Polskiego – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie