29 lutego 2024

Gmina Mircze: Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na wycieczkę

Dziś, policjanci hrubieszowskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru, którym dzieci miały pojechać na wycieczkę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 43-latek znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu i ma 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklamy

Okres letni obfituje w różnego rodzaju formy aktywnego wypoczynku, wycieczki i wyjazdy. Policjanci wielokrotnie apelują, aby spędzać wolny czas przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jednak, jak pokazuje życie, pomimo wszystko nie zawsze zachowujemy zdrowy rozsądek.

Dziś rano policjanci hrubieszowskiej drogówki pojechali się na teren gminy Mircze, gdzie skontrolowali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Kiedy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu i ma 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklamy

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz skierowali sprawę o ukaranie do sądu. Firma przewozowa, skierowała na miejsce innego kierowcę, z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Przy tej okazji po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Niewiele trzeba, żeby doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Przypominamy także rodzicom i wychowawcom o możliwości zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic, czy opiekun, bądź organizator, może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Apelujemy, aby zgłaszać taką kontrolę przed zorganizowanym wyjazdem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Ponadto na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie można zgłosić taką kontrolę pod numerami telefonów 47 815 32 80 (całodobowo) lub 47 815 32 60 (poniedziałek – piątek 7:30-15:30).

­

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Uwaga! Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Pułku

Hrubieszów: Uwaga! Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Pułku


LubieHrubie na Instagramie