Mircze: Przedświąteczna tradycja

Przedświąteczne jarmarki i kiermasze w Mirczu mają swoją kilkuletnią już tradycję. Najbliższa impreza będzie jednak pierwszą, która odbędzie się w nowym Gminnym Ośrodku Kultury przy urzędzie gminy. Organizatorzy zapraszają w ostatnią niedzielę przez Bożym Narodzeniem 21 grudnia od 13.30.

Reklamy

 

Osoby odwiedzające mireckie kiermasze podkreślają, że większości proponowanych na stoiskach artykułów nie można kupić w żadnym sklepie, ponieważ nie pochodzą one z masowej produkcji, lecz są wytworem wytężonej pracy członkiń kół gospodyń wiejskich czy innych lokalnych twórców.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Mircze będą mogli się zaopatrzyć m.in. w różne rodzaje stroików, aniołków i gwiazdek oraz inne elementy do dekorowania domów, mieszkań czy choinek. 

Jarmark będzie kusił nie tylko barwnym wystrojem, ale również smakiem i zapachem. Na świąteczno-wigilijnym stole będzie można popatrzeć, posmakować i kupić ciasta, wędliny, gotowe potrawy i wiele innych pyszności. 

Zgodnie z tradycją mireckie kiermasze to także wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędowanie. W tym roku rytm do śpiewu będą wyznaczać zespoły działające przy miejscowym ośrodku kultury, w tym grupa „Arabeska” i zespół „Szychowianki” oraz Kapela „Moch Band”.źródło: ias24.eu