Mircze: Świąteczne życzenia uczniów

Tradycji stało się zadość. Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu w ramach organizowanych przez szkołę podstawową i gimnazjum konkursów przygotowali bożonarodzeniowe kartki i stroiki, które w okresie przedświątecznym wręczają z życzeniami przedstawicielom instytucji publicznych oraz osobom, zaprzyjaźnionym z ich placówkami.

Reklamy

W środę 18 grudnia gimnazjaliści odwiedzili m.in. urząd gminy, gdzie przyjął ich wójt Lech Szopiński. Dzieci i młodzież w tych dniach odwiedzają także miejscowych policjantów i księży, oraz pracowników urzędu pracy i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W tym roku uczniowie przygotowali prawie 30 stroików. Wszyscy autorzy włożyli w nie mnóstwo pracy, co doceniają obdarowane nimi osoby, chwaląc staranność wykonania, kolorystykę i zaangażowanie. Jurorom szkolnego konkursu, który zorganizował samorząd uczniowski pod opieka nauczycielek Bożeny Frąk i Anny Pakuły, najbardziej spodobały się propozycje Weroniki Kornas, Szymona Jędry oraz Weroniki Kowalczuk i Agaty Trybuły. 

W ostatnim dniu zajęć szkolnych przez zbliżającym się Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia o 11.00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół zapraszają na jasełka w wykonaniu Młodzieżowego Koła Teatralnego „Kameleon”. 

 

źródło: ias24.eu
(fot. UG/SZS w Mirczu)