Mircze: Szkoła będzie miała nowy dach

Budynek Zespołu Szkół Samorządowych w Mirczu będzie miał nowy dach. Umowa z wykonawcą robót, które potrwają kilka tygodni, już została podpisana, a pierwsze prace mają się rozpocząć w tym tygodniu.

Reklamy

– Obecne pokrycie z blachy ma już swoje lata i w niektórych miejscach zaczęło przeciekać. W związku z tym, że wymiany wymagają także inne elementy dachu zdecydowaliśmy się na poważniejszy remont – mówi dyrektor placówki Józef Czerniak. Prace mają być tak zorganizowane, by nie utrudniały prowadzenie zajęć oraz nie zagrażały bezpieczeństwu uczniów i pracowników placówki.

Zamiast blachy szkoła w Mirczu będzie pokryta blachodachówką. Ekipy remontowe mają też wymienić zniszczone elementy więźby dachowej, poprawić kominy i wykonać nowe orynnowanie. W ramach tej samej inwestycji jest przewidziana również wymiana pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej na parterowym budynku zaplecza sali sportowej. 

Reklamy

Wszystko ma kosztować ponad 240 tysięcy złotych, które szkoła otrzyma z budżetu gminy. Termin zakończenia robót został wyznaczony na 30 listopada tego roku. 


źródło: ias24.eu