22 lipca 2024

Mircze: Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej

W dniu 18 marca 2018 roku, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Mirczu, odbyły się XI Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, które niezmiennie mają jeden cel: promowanie i propagowanie twórczości ludowej oraz kultywowanie tradycji naszej ziemi hrubieszowskiej i okolic.

Reklamy

 

W obecnej edycji wzięło udział 22 wystawców (w tym 2 poza konkursem).

Targi rozpoczęły Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu – Marianna Sobczuk witając wszystkich zgromadzonych i życząc wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Reklamy

W tegorocznej komisji oceniającej zasiadły Panie: Jolanta Głowacz, Katarzyna Partyka i Wioleta Czerniak, które po wnikliwej ocenie poszczególnych stoisk postanowiły nagrodzić:

– w Kategorii „Kulinaria” – Koło Gospodyń Wiejskich w Tuczapach za ciasto -”Listkowiec”,

Reklamy

– w Kategorii „Rękodzieło” – Monikę Molską za stroik -”Jajo Wielkanocne”,

– w Kategorii „Rzeźba i malarstwo” – Waldemara Chmiela za obraz olejny -”Anioł ciemności”.

Wszystkie wymienione kategorie otrzymały bony nagrodowe do realizacji w Delikatesach Centrum w Mirczu na określoną kwotę, statuetki i dyplomy, natomiast pozostałe stoiska otrzymały statuetki i pamiątkowe podziękowania, które wręczały Panie: Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Wicestarosta Hrubieszowski – Anna Frączek oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu – Małgorzata Maciejewska.

Na „Laur Publiczności” głosowali uczestnicy Targów oddając 53 głosy na najlepsze ich zdaniem stoisko – czyli Koło Gospodyń Wiejskich w Mirczu. Koło w nagrodę otrzymało okazały puchar, bon nagrodowy i dyplom. Laur wręczyła Anna Frączek – Wicestarosta Hrubieszowski.

Ostatnim punktem imprezy było losowanie 10 nagród rzeczowych wśród uczestników Targów, którzy głosowali na Laur Publiczności.

Bony nagrodowe i nagrody rzeczowe na najlepsze stoisko ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu a statuetki i „Laur Publiczności” – Powiat Hrubieszowski.

Organizatorem Targów był Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu a partnerami: Wójt Gminy Mircze, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu.

Serdecznie dziękujemy wystawcom za przepiękne stoiska, zgromadzonym za liczne przybycie, partnerom i wszystkim zaangażowanym za pomoc przy organizacji a zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy na kolejne XII Targi w 2019 roku, na tydzień przed Niedzielą Palmową.


Źródło informacji: GOK w Mirczu