Mircze: VIII Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej za nami

22 marca w Mirczu odbyły się już po raz ósmy Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, na których zaprezentowano bogactwo tradycji wsi naszego regionu związanych głównie z Wielkanocą. Podczas targów swoje stoiska zademonstrowało 20 wystawców.

Reklamy

 

Komisja Konkursowa w składzie: Urszula Świątecka, Elżbieta Nowak i Paweł Kłosiński, po wnikliwej ocenie walorów poszczególnych stoisk, postanowiła przyznać nagroda w następujących kategoriach:


KULINARIA: 

1 miejsce – KGW Tuczapy

2 miejsce – KGW Mircze

3 miejsce – KGW Wereszyn oraz KGW Modryń-Kolonia I


RĘKODZIEŁO: 

1 miejsce – KGW Szychowice

2 miejsce – Szkopik Aniela

3 miejsce – KGW Miętkie oraz wyróżnienie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu


RZEŹBA I MALARSTWO: 

tu przyznano tylko 1 miejsce dla Zygmunta Wichniewicza.


Komisja przyznała także specjalne wyróżnienie dla Koła Gospodyń Wiejskich z Wiszniowa.

W trakcie targów odwiedzający wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejsze i najciekawsze stoisko, przyznając w ten sposób puchar „Laur Publiczności”, ufundowany przez Starostę Hrubieszowskiego Józefa Kuropatwę. W tym roku głosami publiczności zwyciężyło stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Miętkiego. Na zakończenie spośród głosujących rozlosowano 10 upominków.

Nagrodzeni przez Komisję Konkursową otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, pozostali pamiątkowe podziękowania za udział w targach od Starosty Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Mircze i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne targi za rok.

 

 

tekst: GOK Mircze

fot. Marta Szpinda