Mircze: W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie najpierw uderzył w znak drogowy, a potem uciekał przed policjantem, który ruszył za nim w pościg.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20, na terenie gminy Mircze.

Policjant Wydziału Kryminalnego hrubieszowskiej Komendy był już po służbie i przebywał na terenie swojej posesji. W pewnym momencie usłyszał huk. Wybiegł więc na ulicę, aby zobaczyć co się stało. Nieopodal zauważył forda, który uderzył w znak drogowy. Podbiegł więc do auta, aby sprawdzić co się stało i czy nikt nie potrzebuje pomocy.

Kiedy kierowca zauważył biegnącego w jego kierunku mężczyznę, dodał gazu i odjechał. Wtedy funkcjonariusz wsiadł w swój samochód i pojechał za nim podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Zatrzymał pojazd przy pobliskim sklepie.

Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Policjant wyjął kluczyki ze stacyjki auta, nie dopuszczając do dalszej jazdy. Następnie wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy będących w służbie.

Policjanci zbadiali stan trzeźwośc 59-letniego mieszkańca gminy Mircze. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

źródło: KPP Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: 14 i 16-latka zatrzymane na kradzieży kosmetyków

POWIAT – Gmina Trzeszczany: Dzielnicowy ustalił sprawcę zniszczenia auta po butach