Mircze: Wójt Marta Małyszek

Marta Małyszek z PSL będzie nowym wójtem gminy Mircze. W niedzielnych wyborach samorządowych jej kandydaturę poparło 1 409 mieszkańców, a na jej kontrkandydata Sławomira Marciniuka zagłosowało o 26 wyborców mniej.

Reklamy

 

Marta Małyszek była w kończącej się kadencji mireckiego samorządu przewodniczącą Rady Gminy, natomiast Sławomir Marciniuk jest zastępcą wójta. Lech Szopiński, który był wójtem przez 8 lat, zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

O 15 mandatów w nowej radzie ubiegało się 40 kandydatów, zarejestrowanych przez 6 komitetów wyborczych. Miejsca zdobyło 7 przedstawicieli komitetu Sławomira Marciniuk „Wspólna Gmina”, 5 Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także 2 z Prawa i Sprawiedliwości oraz 1, zgłoszony przez własny komitet wyborczy. 

W minioną niedzielę wybory na radnych odbyły się w 14 na 15 okręgów wyborczych, ponieważ Henryk Kobel był jedynym kandydatem zgłoszonym w swoim okręgu i zgodnie z Kodeksem Wyborczym głosowanie w tym okręgu nie było potrzebne. Pozostałe okręgi w nowej Radzie Gminy Mircze będą reprezentować: Gerard Pisiewicz,Waldemar Wichniewicz, Sabina Wąsiel-Kot, Piotr Jarczak, Robert Kukiełka, Stanisław Burda, Adam Kostrubiec, Iwona Bełz, Ryszard Zwolak, Ryszard Wieczorek, Bogdan Nosal, Jerzy Kierepka, Zbigniew Skop i Marzena Pacaj.

Spośród 6 309 mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania w niedzielnych wyborach wzięło udział 2 852 wyborców.

 

źródło: ias24.eu
(fot. arch. UG Mircze)