Mobilny Punkt Informacyjny w Mirczu

Mieszkańcy gminy Mircze, którzy są zainteresowani pozyskaniem pieniędzy na realizację swoich pomysłów z funduszy unijnych, będą mogli na miejscu zdobyć niezbędne informacje. W najbliższy piątek 19 września w Mirczu będzie czynny tak zwany Mobilny Punkt Informacyjny.

Reklamy

Eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego będą do dyspozycji zainteresowanych między 12.00 a 14.00 w pokoju 208 urzędu gminy przy ul. Kryłowskiej.

Konsultanci będą wyjaśniać w jaki sposób można się starać o dofinansowanie, z jakiego programu skorzystać ubiegając się o dotacje na konkretny cel, a także poinformują o warunkach, kryteriach i procedurach przyznawania środków. Doradzą jak realizować projekty zgodnie z unijnymi wymogami i jak je rozliczać.

Wszystkie usługi są bezpłatne. Dotyczy to nie tylko samych informacji, ale także informatorów, broszur i ulotek o funduszach europejskich. Są one bowiem wydawane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, urząd marszałkowski oraz inne instytucje zaangażowane we współfinansowanie lokalnych przedsięwzięć.


źróło: UG Mircze, ias24.eu