16 czerwca 2024

Moniatycze: Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu Zuzanki

W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich i zespół „Zuzanki” z Moniatycz ukończyły 55 lat.

Reklamy

4 września 2021 swoje święto obchodzili członkowie Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu Zuzanki w Moniatyczach. Był to jubileusz ich 55-lecia.

Na uroczystość przybyli m.in.: władze samorządowe gminy Hrubieszów i powiatu, RZRKiOR, delegacje zaprzyjaźnionych kół. Członkowie Koła przygotowali uroczysty obiad a członkowie zespołu okolicznościowy koncert. Były gratulacje, członkowie otrzymali podziękowania i dyplomy a Koło i Zespół nagrody, rzeczowe i finansowe.

Reklamy

Na Jubileusz przybyły także byłe przewodniczące KGW: Anna Bogucka i Grażyna Starykiewicz.

Zespół „ Zuzanki” założony został w tym samym czasie co KGW, kierowniczką zespołu i główną założycielką a zarazem instruktorem była Zuzanna Mroczek.

Reklamy

Koło corocznie organizuje Dzień Seniora, Opłatek. Aktywnie uczestniczy w Dniu Samorządu Terytorialnego i Dożynkach, na których mają swoje stoiska i wieniec. Korzystają z warsztatów i kursów, wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze i integracyjne.

Zespół bierze udział w licznych imprezach kulturalnych m.in. w przeglądach pieśni: Maryjnych i Ludowych w Werbkowicach, Wojskowych i Partyzanckich w Teratynie oraz Kolęd i Pastorałek w Moniatyczach.

Ostatnio zyskali nowe pomieszczenie w świetlicy w Moniatyczach na kuchnię. Przybyło także nowych członków, którzy odciążają panie z większym stażem członkowskim. Współpracują ze miejscową szkołą podstawową, biblioteką oraz strażą pożarną.

Obecnie Kołem Gospodyń Wiejskich w Moniatyczach kieruje Danuta Buryła.

(info i fot. Jacek Fuchs / GOK w Wołajowicach)


Zobacz też:

Danuta Muzyczka: Bieszczady i kolejka wąskotorowa – ZDJĘCIA, WIDEO

Danuta Muzyczka: Bieszczady i kolejka wąskotorowa – ZDJĘCIA, WIDEO