Moniatycze: Uroczyście posadzili Dąb Niepodległości

Włączając się w obchody i chcąc uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach odbyło się uroczyste posadzenie „Dębu Niepodległości”.

Reklamy

 

Obchody rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Narodowego Polski. Następnie pani dyrektor  szkoły Katarzyna Lewandowska powitała na placu szkolnym przybyłych gości i całą społeczność szkolną.

W swoim przemówieniu podkreśliła, że posadzenie dębu w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę jest symbolem wyrażenia szacunku i miłości do Ojczyzny oraz wyrazem pamięci o ludziach, którzy o tę wolność walczyli.

Reklamy

Dąb Niepodległości posadzili: Wójt Gminy Hrubieszów pan Jan Mołodecki, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Hrubieszów pan Janusz Jędrzejewski, proboszcz parafii Moniatycze ks. Jan Semeniuk, przedstawiciel Nadleśnictwa Strzelce podleśniczy pan Radosław Kalisz, pani dyrektor szkoły Katarzyna Lewandowska, pani wicedyrektor Danuta Smalej i uczniowie: Michał Krakowiak z kl. II SP i Katarzyna Repeć z kl. IIIGG.

Zwieńczeniem uroczystości była recytacja wierszy pióra znakomitych polskich poetów – Juliusza Słowackiego i Wisławy Szymborskiej w wykonaniu uczennic kl. III gimnazjum, Zofii Pochylczuk i Marcjanny Chmielewskiej. Za swój piękny występ uczennice zebrały zasłużone brawa.

To patriotyczne wydarzenie było piękną lekcją historii przekazaną w atrakcyjnej i ciekawej formule.