Moniatycze: Za szybko i bez prawa jazdy… Spieszył się do pracy

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali wczoraj 26-letniego kierowcę pojazdu marki Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość, a podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada także uprawnień do kierowania.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Moniatycze policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali kierowcę pojazdu marki Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Kierowca po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy oświadczył, że jechał szybko, bo spieszył się do pracy.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz wymaganych dokumentów pojazdu. Kierujący oświadczył, że dowód rejestracyjny został mu odebrany kilka miesięcy temu. Nie widział w tym nic złego, że jeździ bez wymaganych uprawnień, ponieważ uważa, że swoją jazdą nie stwarza żadnego zagrożenia.

Po wykonaniu czynności przez policjantów oraz po zabezpieczeniu pojazdu na parkingu strzeżonym funkcjonariusze poinformowali 26-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów, że w związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami zostanie sporządzony w tej sprawie wniosek o ukaranie do Sądu.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)