Mówił, że ją kocha… 63-latka z powiatu hrubieszowskiego przelała na konto oszusta 12 tysięcy euro

63-latka przelała na konto poznanego w Internecie mężczyzny łącznie 12 tysięcy euro. Kobieta brała kolejne pożyczki w bankach, bo poznany o wiele lat młodszy od niej obcokrajowiec mówił, że ją kocha.

Reklamy

Jak łatwo paść ofiarą internetowego oszusta – przekonała się 63-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego. Kobieta na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Zaczęli korespondować. On prawił kobiecie miłe słowa i codziennie powtarzał, „że ją kocha”. Wysyłał jej nawet zdjęcia, na których widniał przystojny młody mężczyzna. Kobieta uwierzyła i się zakochała.

Kiedy oszust zdobył zaufanie 63-latki, poprosił ją o to, by odebrała jego paczkę z dokumentami. Sama miała zapłacić za przesyłkę na podane przez oszusta konto. Kobieta w różnych bankach brała pożyczki i wpłacała kolejno pieniądze – łącznie na sumę 12 tysięcy euro.

Reklamy

W końcu, kiedy trafiła do kolejnego już banku, pracownica placówki nabrała podejrzeń, że jej klientka mogła paść ofiarą oszustwa. Postanowiła namówić ją, żeby zgłosiła sprawę na policję. Mieszkanka powiatu hrubieszowskiego nawet wtedy, kiedy rozmawiała już z policjantami nie wierzyła, że mężczyzna mógł ją oszukać. Nadal twierdziła, że łączy ich szczere uczucie i na pewno podejrzenia okażą się nieprawdą.

Obecnie hrubieszowscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi!

(info: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski: Miał być tajwański aktor, model i piosenkarz – pozostało 160 tysięcy długu

Powiat hrubieszowski: Miał być tajwański aktor, model i piosenkarz – pozostało 160 tysięcy długu


LubieHrubie na Twitterze