My się nudy nie boimy – akcja lato w Czerniczynie

W dniach 4-8 sierpień bieżącego roku w Bibliotece Publicznej oraz Świetlicy Wiejskiej w Czerniczynie odbyły się zajęcia letnie dla dzieci i młodzieży pod hasłem „My się nudy nie boimy”. Na uczestników codziennie czekały nowe i ciekawe atrakcje.

Reklamy

 

Pierwszego dnia dzieci grały w podchody. Następnie odwiedziła nas Pani Irmina Drawdzik, która pracuje w PCK i nauczyła nas jak udzielać pierwszej pomocy przemedycznej. Instruktorka prezentowała dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności i omdleń. Dzieci nauczyły się jak prawidłowo zawiadamiać służby ratunkowe w przypadku znalezienia człowieka potrzebującego pomocy, nauczyła dzieci jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Na koniec dzieci poznały sposoby  opatrywania  ran oraz skaleczeń. 

Kolejnego dnia przy wsparciu członkini z Koła Gospodyń Wiejskich w Czerniczynie-Katarzyny Paluch, odbyły się zajęcia kulinarne. Każdy uczestnik mógł upiec i zjeść własnoręcznie zrobioną pizzę. Odbył się również „Czas na talent”. Dzieci i młodzież bardzo chętnie prezentowały swoje umiejętności. Wygrała Karolina Mączka, która zaśpiewała piosenkę Doris Day – „Dream A Little Dream of Me”.

Trzeci dzień to czas gier i zabaw. Uczestnicy brali udział w kalamburach, grach logicznych, a gdy dopisała pogoda największym zainteresowaniem cieszyła się gra „W zbijaka”.

Przez dwa ostatnie dni odbywały się zajęcia z wikliny papierowej oraz rozgrywano turnieje „O puchar sołtysa”. Pan sołtys Edward Walencik ufundował puchary, o które walczono w następujących dyscyplinach: tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, szachy oraz warcaby.

 

Po zaciętych walkach wyłoniono następujących zwycięzców:

  • Tenis stołowy – I miejsce Hubert Solarski

   II miejsce Oliwia Solarska

   III miejsce Aleksandra Olszak

  • Bilard-  I miejsce Oliwia Solarska

   II miejsce Magdalena Kowalewska

   III miejsce Rafał Pawelec

  • Piłkarzyki- I miejsce Rafał Pawelec

   II miejsce Magdalena Kowalewska

   III miejsce Darek Tyszko

  • Szachy- I miejsce Oliwia Solarska

   II miejsce Darek Tyszko

   III miejsce Jakub Wypchła

  • Warcaby- I miejsce Magdalena Kowalewska

   II miejsce Oliwia Solarska

   III miejsce Aleksandra Olszak

 

Na koniec organizatorzy postanowili zrobić dla wszystkich niespodziankę przygotowując ognisko, na którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę, poskręcać zwierzątka z balonów i sprawdzić się w gonitwie balonowej.

Wszyscy rozeszli się w znakomitych humorach w oczekiwaniu na „Sieciakowy Piknik” na zakończenie wakacji.

 

 

Organizatorzy:

Malwina Filańska Marcych

Wioleta Czerniak