Myśliwski Mikołaj w Podhorcach

W dniu 15 grudnia 2014 roku w ramach organizowania pomocy świątecznej dla dzieci ze szkoły podstawowej imieniem Papieża Jana Pawła II w Podhorcach z gminy Werbkowice myśliwi Koła Łowieckiego Nr 45 PONOWA w Hrubieszowie ufundowali dzieciom paczki od św. Mikołaja.

Reklamy


W szkole uczy się 23 dzieci od przedszkolaka po klasę trzecią więc św. Mikołaj nie ominął żadnego dziecka.

Przed rozdaniem paczek dzieci usłyszały opowieści o zwierzętach występujących w ich okolicy również jak się te zwierzęta chroni i dokarmia. Podczas pogadanki dzieci naśladowały głosy zwierząt dziko żyjących jak również starały się opisać te zwierzęta własnym językiem.

Po prelekcji którą udzielił Krzysztof Kuźniarski i Krzysztof Mróz dzieci obiecały dokarmiać ptaki w karmnikach które mają zrobić w domu z rodzicami a umieścić je mają wokół budynku szkoły. Humorystycznie jeden chłopczyk powiedział, że tato to leń i pewnie mu karmnika nie zrobi.

Uzgodniono również z Panią Agatą Sidorowicz zastępcą dyrektora szkoły, że zrobi konkurs plastyczny a dzieci namalują obrazki z życia zwierząt i jak się je dokarmia w porach zimowych. Zarząd Koła wytypuje po konkursie najlepsze prace do nagród.

Prezes Koła Krzysztof Kuźniarski w ramach tak obiecującej współpracy przyrodniczej obiecał dzieciom pobyt na domku myśliwskim z rozpaleniem ogniska i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Posiadamy na swojej posesji domku myśliwskiego ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną którą na pewno z zainteresowaniem dzieci będą chciały oglądać.

Jeszcze w trakcie spotkania opiekunowie i dzieci otrzymały kilka numerów Myśliwca Kresowego który bardzo ich zainteresował. Kończąc tak uroczyste dla dzieci spotkanie z myśliwymi rozdano paczki które wręczał Skarbnik Koła Tomasz Piłat wraz z Łowczym Zdzisławem Hołdyńskim.