29 września 2023

Nadanie sztandaru szkole w Moniatyczach

Włączając się w liczne uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 07 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach odbyła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru szkoły.

Reklamy

 

Dzień ten zapisał się w historii naszej placówki jako dzień szczególny i wyjątkowy. Była to dziejowa chwila dla całej społeczności szkolnej. W intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców odprawiona została uroczysta Msza Święta w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Moniatyczach. Eucharystii przewodniczył Ks. Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej dr Marian Rojek, Ks. Prałat dr Wiesław Galant-kapelan Rodziny Szkół Jana Pawła II w naszej diecezji, Ks. proboszcz Jan Semeniuk, Ks. Dziekan Bogdan Bejgier, Ks. pułkownik Józef Tymczuk, Ks. wikary Tomasz Putkowski.

Podczas nabożeństwa nastąpiło poświęcenie sztandaru, a Biskup w serdecznych słowach przypomniał postać naszego rodaka Świętego Jana Pawła II i podziękował Panu Bogu za wszystkie łaski.

Reklamy

Szczególne ciepłe słowa podczas homilii skierował do uczniów prosząc o pełne, sumienne zaangażowanie w pracę własną dążącą do kształtowania człowieka na wzór naszego patrona Jana Pawła II. Nauczycielom zaś życzył zadowolenia z wykonywanych obowiązków na rzecz dobra uczniów.

Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, poprzedni dyrektorzy szkoły, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, absolwenci, rodzice, nauczyciele, uczniowie, delegacje pocztów sztandarowych i cała lokalna społeczność.

Reklamy

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym w tym ważnym dla nas dniu. Waszą obecnością daliście świadectwo przyjaźni, wzajemnego szacunku i poszanowania tradycji.

 

Zdjęcia:

https://1drv.ms/f/s!AsgrZ-o2DwbF-icLPT14baXJ5aho

 

tekst i fot.: SP w Moniatyczach