15 lipca 2024

Nie tylko na wagary – młodzież gimnazjalna ze Strzyżowa

W tym roku powitanie pierwszego dnia wiosny obchodzono w piątek 20 marca. Zgodnie z tradycją jest to święto młodości, także wolności, czego wyrazem są wagary, często praktykowane przez młodzież.

Reklamy

 

Młodzież gimnazjum w Strzyżowie spędziła ten czas w sposób zdecydowanie odbiegający od stereotypowych wyobrażeń o Dniu Wagarowicza. Otóż, w godzinach popołudniowych uczniowie Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wystąpili w kościele z rozważaniami Drogi Krzyżowej. Odczytanie rozważań przy mikrofonie, na dodatek w kościele, stanowi dla niektórych nie lada wyzwanie. Przez cały tydzień odbywały się próby i … udało się.

Żeby jednak powiedzieć, że Droga Krzyżowa wypadła naprawdę dobrze, trzeba sobie zadać pytanie, czy ta szczególna modlitwa była rzeczywiście spotkaniem z Jezusem. A może niektórzy skupili się wyłącznie na tym, żeby ładnie odczytać?

Reklamy

Przy tych wątpliwościach nie pozostaje nic innego, jak wierzyć, że przejście z Jezusem z pretorium Piłata na Golgotę ulicami Jerozolimy to dla każdego z tych młodych ludzi wyjątkowa SZANSA.

Szansa, aby w cierpieniu i ofierze Jezusa odkryć siebie i swoją relację z Bogiem i ludźmi.

Reklamy

Szansa, by uwierzyć, że Bóg nie oszczędzając swego Syna, pragnie dotrzeć do każdego z nich, do Sylwii, Julki, Błażeja, Patrycji, Dominiki, Marcina, Ewy, Oli, Edyty, Krzyśka, Basi, Magdy, drugiej Ewy, Kamila, i ukazać im wielkość swojej miłości.