Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowany przez funkcjonariuszy z Dołhobyczowa

Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Reklamy

Funkcjonariusze KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Dołhobyczowa prowadzili działania kontrolne w zakresie zwalczania przestępczości hazardowej i narkotykowej.

Jednym ze skontrolowanych punktów był lokal w Chełmie. Mundurowi mieli podejrzenia, że może być tam prowadzona nielegalna działalność hazardowa – mimo że szyld lokalu sugerował całkiem inną działalność gospodarczą.

W pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili aż siedem automatów. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły, że służą one do gier hazardowych i wypłacają pieniądze za ewentualne wygrane.

W lokalu znajdowało się dwóch graczy i  pracownik obsługi. Wszyscy zostali przesłuchani.

Automaty o wartości około 84 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozgrywanych gier.

Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze KAS z Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie. Ustalają m.in. kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnego hazardu.

Za prowadzenie tego typu działalności wbrew przepisom ustawy hazardowej grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi również kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

(info i fot NOSG, KAS)


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski: Miłość i agrobiznes – ZDJĘCIA

Powiat hrubieszowski: Miłość i agrobiznes – ZDJĘCIA