Niezawodny nos horodelskiego Herosa. Przemytnik wytropiony w zaroślach

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” mężczyznę, który przemycał papierosy z Ukrainy do Polski. Przemytnika, który próbował się ukryć, odnalazł pies tropiący Heros. Na miejscu zabezpieczono kontrabandę o wartości ponad 221 tys. zł.

Reklamy

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. 26 lipca br., funkcjonariusze, ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, pudła wypełnione nielegalnymi papierosami.

Kontrabanda, została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę rzeki. Papierosy znajdujące się na brzegu, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w czarne foliowe worki.  

Kolejnym etapem nieudanego przemytu, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu, podczas prowadzonych dalszych działań, do poszukiwania sprawcy przemytu użyto „HEROSA” – psa tropiącego pełniącego służbę w Placówce SG w Horodle.

Jak się okazało psi nos okazał się skuteczny, bowiem po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 25 – letni obywatel Polski, który został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 16 tys. paczek papierosów o wartości ponad 221 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 9 mln zł.

 

źródło i fot NOSG