Noc Muzeów także w Wiosce Gotów w Masłomęczu

Przekonaj się jak wyglądało życie w Wiosce Gotów, gdy zapadał zmierzch… Był to czas, gdy nieprzyjaciel nie śpi i czyha, by zaatakować.

Reklamy

 

Plotki mówią, że na wioskę planowane są dwa ataki:

– Pierwsi mają ponoć atakować Wandalowie,

– Jak się okazuje w okolicy pojawił się także niewielki oddział rzymskich legionistów, szukających łatwych łupów.

Wszystko ma się rozegrać między godz. 19.00-21.00

 

***

 

• Będzie to doskonała okazja, by odwiedzić najnowsze ekspozycje czasowe: Wojownik i Księżniczka. Archeologia – medycyna sądowa – sztuka, prezentująca wyniki badań archeologicznych na cmentarzysku sprzed niemal 4000 tys. lat w Rogalinie koło Strzyżowa, oraz połączenie ich z najnowszymi technologiami z zakresu medycyny sądowej.

• Równolegle w ramach wystawy Mirosław Kuźma. Archeologia i sztuka, prezentowane są barwne ilustracje – m.in. rekonstrukcje nietypowych, makabrycznych średniowiecznych pochówków z Polski i Europy.

• Po gruntownym remoncie udostępniona została sala poświęcona rodzinie i Dworkowi du Chateau, natomiast stała galeria prac wyjątkowego artysty – Pawła Gajewskiego, również po remoncie, wzbogaciła się o nowy obraz, którego uroczyste odsłonięcie zaplanowane jest na godzinę 19.00.

• Ponownie zapraszamy do naszych tajemniczych podziemi. Tym razem przygotowaliśmy niewielką, ale ciekawą wystawę, na której przybliżymy historię starej apteki, która mieściła się niegdyś w dzisiejszej siedzibie Muzeum.

• Jak zawsze mamy też coś dla najmłodszych. Od 12.00 – 17.00 zapraszamy dzieci do zajęć plastycznych. Tym razem, używając dziecięcej wyobraźni, spróbujemy zilustrować hrubieszowski zamek, który stał niegdyś na terenie zajmowanym obecnie przez Dwór du Chateu.


Noc Muzeów w Hrubieszowie oraz w Wiosce Gotów w Masłomęczu, sponsorowana jest przez PGE Obrót S.A.

Dla każdego odwiedzającego drobny upominek, który wpłynie na nasze bezpieczeństow na drodze, gdy zapada zmrok. Bądźmy widoczni!

Zapraszamy!