23 września 2023

Nowe ogniska ASF w powiecie hrubieszowskim

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń w hodowlach w powiecie hrubieszowskim. W tym roku wykryto w całym kraju ponad 30 ognisk.

Reklamy

Ognisko ASF zostało stwierdzone 31 lipca 2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 6 świń (4 tuczniki i 2 lochy), położonym w miejscowości Szpikołosy, w gminie Hrubieszów, w powiecie hrubieszowskim, w województwie lubelskim.

Ognisko ASF zostało stwierdzone 1 sierpnia 2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń (8 prosiąt, 5 warchlaków, 3 lochy), położonym w miejscowości  Stefankowice, w gminie Hrubieszów, w powiecie hrubieszowskim, w województwie lubelskim.

Reklamy

Ognisko ASF zostało stwierdzone 1 sierpnia 2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie (2 tuczniki, 1 locha), położonym w miejscowości  Stefankowice, w gminie Hrubieszów, w powiecie hrubieszowskim, w województwie lubelskim.

Ognisko ASF zostało stwierdzone 3 sierpnia w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8 świń (7 prosiąt, 1 locha), położonym w miejscowości Honiatyczki w gminie Werbkowice w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim.

Reklamy

Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury likwidacji ognisk choroby, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

***

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Hrubieszowie informuje, że w dniu 4.08.2020 r. w  Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ukazały się następujące Rozporządzenia Wojewody Lubelskiego w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu hrubieszowskiego:

Rozporządzenie nr 26 Wojewody Lubelskiego z dnia 4 sierpnia 2020 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów hrubieszowskiego i chełmskiego

Rozporządzenie nr 27 Wojewody Lubelskiego z dnia 4 sierpnia 2020 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego