O bezpieczeństwie z dziećmi w Dołhobyczowie

W środę, w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, odbyło się wakacyjne spotkanie z dziećmi.

Reklamy

W środę 18 sierpnia, odbyło się kolejne z cyklu spotkań na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zbliżającego się roku szkolnego. Tym razem spotkanie zorganizowane zostało przez Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, pracownik Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz hrubieszowscy policjanci przekazali zebranym tam dzieciom i ich opiekunom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz na zbliżający się rok szkolny. Wszyscy zaproszeni przedstawiciele wymienionych instytucji w swoim zakresie rozmawiali ze zgromadzonymi o bezpieczeństwie.

Policjanci także przypomnieli podstawowe zasady zachowania się na drodze, w domu, na podwórku podczas codziennych zabaw. Mówili o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, gdzie można się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Mundurowi przestrzegali także przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz przygodnymi znajomościami zawieranymi zarówno w wirtualnym, jak i w realnym świecie. Wskazali, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności na drodze.

W spotkaniu uczestniczyła także maskotka hrubieszowskich policjantów sierżant Lew, która sprawiła wiele radości dzieciom.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Mircze: Medale dla rodziców żołnierzy – ZDJĘCIA

Mircze: Medale dla rodziców żołnierzy – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie